TOP 5 najlepszych prezentów “na szybko” dla kotów i ich Opiekunów!

Przygotowania do świąt na ostatniej prostej i większość zakupowo – prezentowych wojaży mamy za sobą. Pocztowy “peak up” w pełni, ale możemy jeszcze spróbować zamówić ostatnie zapomniane upominki. Tym razem podpowiadamy Wam jak szybko i prosto uzupełnić listę “na ostatnią chwilę” dla naszych milusińskich i nie tylko. :)

1. KSIĄŻKI

Może nie jest to prezent stricte dla kotów, ale myślę, że jest to idealny pomysł dla kogoś, kto koty ma od niedawna (i dawna również), a chciałby/chciałaby poszerzyć swoją wiedzę na temat tych cudownych stworzeń. Sięgając po SPRAWDZONĄ książkę, która skupia się na głównych aspektach kociej behawiorystyki, sprawisz, że nie tylko nabierzesz większego doświadczenia, ale też zrobisz dobrze Twojej relacji z kocim pupilem.

“KOCIE MOJO” Jackson Galaxy

Fot. SrMinos / Pixabay.com

2. AKCESORIA PIELĘGNACYJNE

Twój kot, jeśli lubi czesanie, będzie zadowolony z nowej szczotki, która ma inną fakturę od dotychczasowej. Jeśli Opiekun, o którym myślisz, bierze udział czynnie w kocich wystawach możesz zapytać się czy aby nie potrzebuje konkretnej rzeczy do pielęgnacji swojego podopiecznego – taki prezent na pewno się nie zmarnuje, a na pewno ucieszy obdarowywanego.

SZCZOTKA ZOLUX – MEDIUM

Fot. Сергей Корчанов / Pixabay.com

 

3. AKCESORIA OKOŁOŻYWIENIOWE

To chyba moja ulubiona kategoria prezentów, które lubię dostawać jako kociarz. Z autopsji mogę powiedzieć, że taka fontanna czy automatyczny podajnik na karmę (nawet tą mokrą) ucieszy nie jednego kociarza! Jeśli tylko wiesz, że osoba, którą zamierzasz obdarować, nie jest sceptykiem takich urządzeń – nie krępuj się! Dla Opiekuna i jego kota to coś nowego, co na pewno urozmaici im codzienną rutynę. :)

Jeśli jednak wiemy, że osoba, którą chcemy takim gadżetem obdarować, jest tradycjonalistą – można również pokusić się o ładny i designerski zestaw misek, które długo posłużą podopiecznemu.

Fot. sweetlouise / Pixabay.com

TRIXIE – MISKA CERAMICZNA

 

4. LEGOWISKA i BUDKI

Na taki prezent nie obrazi się żaden kot. Im bardziej puchate, ciepłe tym lepiej. Koty, wbrew pozorom, mają różne preferencje w wyborze miejsca do spania. Jeśli nie jesteś pewna/pewny swojego wyboru – zapytaj Opiekuna na jakim miejscu, materiale, etc jego/jej kot lubi najbardziej leżeć i spać. Im bardziej zbliżone leżanko do preferencji kota tym większe prawdopodobieństwo, że legowisko nie będzie stało zapomniane w kącie przez resztę roku. ;)

Idealnym prezentem w tym zakresie, przynajmniej według mnie i moich kotów, byłby super puchaty koc, w który może się zawinąć zarówno kot, jak i Opiekun. ;)

Fot. relkcruts / Pixabay.com

5. KALENDARZE DEDYKOWANE KOCIARZOM

Nie ma nic lepszego do planowania jak kalendarz lub bullet journal z kocim motywem przewodnim. Jeśli jesteś pewien/pewna, że obdarowywana osoba będzie zachwycona takim kalendarze, to śmiało możesz sprezentować taką niespodziankę.

KALENDARZ JAŚNIEPANA 2020

Fot. Karolina Grabowska / Pixabay.com

A wy jakie prezenty kupiłyście/kupiliście kociarzom i pupilom? :)