LUTOWA PRASÓWKA – CO SIĘ DZIEJE W KOCIM ŚWIECIE?

Fot. by Min An / Pexels

Początek roku obfitował w sporo wydarzeń z kociego świata. Przyjrzyjmy się im dokładniej.

 • 24.01.2019
  Już w styczniu pojawiła się super wiadomość dla kotów chorych na FIP. Ta paskudna choroba zabiera co roku tysiące kocich istnień (najczęściej są to młode koty, do 3 roku życia) co roku, ale pojawiła się dla nich nadzieja. Jak już wspomniano na www.thebestcatpage.com na Uniwersytecie w Kansas (KSU) podjęto się badań nad tą chorobą. Co przyniesie przyszłość? Zobaczymy, ale już teraz trzymamy kciuki by wyniki były jak najbardziej pozytywne!


 • 03-04.02.2019
  W ten weekend została zorganizowana świetna wystawa pod patronatem federacji TICA. Organizatorem był Klub Kota X-treme, jedyny taki działający pod egidą oficjalnej organizacji ze Stanów Zjednoczonych. Widzowie mogli podziwiać wiele kocich piękności w jednym miejscu. Warto śledzić terminy kolejnych wystaw tego klubu, gdyż to jedyna okazja by zobaczyć jak wygląda standard wystawowy TICA w naszym kraju. Gratulacje dla zwycięzców!


 • 09-10.02.2019
  Luty obfitował w wiele wydarzeń z zakresu kocich pokazów i wystaw. W końcu to miesiąc, w którym nasi milusińscy obchodzą swój wyjątkowy dzień! Kolejną wystawą, jaką można było odwiedzić, była ta organizowana przez WCF (World Cat Federation). Podczas wydarzenia odbyły się Best in Show ras takich jak kot brytyjski, rosyjski niebieski i maine coon. Wystawę można było zwiedzać przez cały weekend, a odwiedzający poza oglądaniem rasowych piękności na scenie mogli zaopatrzyć się w niezbędniki dla swoich podopiecznych.


 • 16.02.2019
  Wręczenie pucharów, rozet i dyplomów odbyło się podczas Pokazu Kotów Rasowych zorganizowanego z okazji Obchodów Światowego Dnia Kota w Sukcesji. Zwiedzający mogli podziwiać na miejscu koty wielu ras, posłuchać o ich pochodzeniu i budowie oraz mogli porozmawiać z hodowcami na temat ich hodowli.


 • 17.02.2019
  Tego dnia nasze mruczki świętowały swój dzień! W wielu galeriach, domach kultury czy udostępnionych specjalnie na to wydarzenie halach odbywały się wydarzenia i pokazy z udziałem kotów! Takie pokazy to fantastyczna okazja do poznania hodowców kotów oraz możliwość zadania trapiących nas pytań. Poszukajcie w swojej okolicy czy aby np. w najbliższym czasie nie obywa się tam wystawa pod patronatem FIFe, WCF lub TICA.


 • 17.02.2019
  Tego dnia również miał miejsce pokaz filmowy zespołu Filmownia. Projekcja odbyła się w Służewskim Domu Kultury w Warszawie. Film cyklicznie jest wyświetlany co jakiś czas, w ramach promocji pomocy kotom bezdomnym i wolnożyjącym. Następny pokaz będzie miał miejsce już 7 kwietnia. Kwietniowej wydarzenie jest już dostępne pod tym linkiem! KLIK!


 • 18.02.2019
  Z okazji Światowego Dnia Kota miesięcznik Cztery Łapy zorganizował plebiscyt na Kociarza Roku. Gratulujemy zwycięzcom.


 • 19.02.2019
  Wiadomości nie zawsze są tak dobre, jak możemy się spodziewać. Tego dnia opuścił nas Kar Lagerfeld. Ikona mody, artysta, fotograf i wielki miłośnik kotów w jednym. Wielka strata dla świata. Projektant był znany jako dyrektor domu mody Chanel oraz brał udział w wielu projektach m.in z własną marką kosmetyczną. Karl był kociarzem i koty umieszczał w wielu swoich produktach użytkowych z branży tekstylnej i galanterynej. Pokazywał też, że wiek, jeśli się chce, nie zna ograniczeń. Wprowadził niejako koty do świata mody, której sztywne reguły zazwyczaj nie pozwalają na taką ekstrawagancję, Swój człowiek, powiedziałby każdy zaangażowany miłośnik kotów.


 • 23-24.02.2019
  Została zorganizowana przez Elitarny Klub Kota Rasowego 47. i 48. Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Warszawie. Na wydarzeniu można było podziwiać 321 kotów różnych ras. Miłośnicy kotów mogli zadawać pytania hodowcom oraz zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Gratulujemy zwycięzcom!

PS. Nie zapomnij ocenić tekstu po lekturze! :)