TOP 10 oznak, że pracujesz z kociarą / kociarzem!

Są wokół nas, kręcą się codziennie po biurze. Jak rozpoznać, że ktoś kto z nami pracuje jest kociarą/kociarzem? Oto 10 najpewniejszych znaków, że pracujesz z Crazy Cat Lady lub Crazy Cat Man!

Uwaga: Zdjęcia pochodzą z randomowych profili z serwisu instagram.com. Nie są w żaden sposób supportowane, sponsorowane ani nie została nawiązana współpraca reklamowa. Ten TOP 10 napisało samo życie! :)

10. JEŚLI PRACUJE W DOMU TO JEJ/JEGO ASYSTENTEM JEST KOT

No cóż, takie osoby nie mają oporów by dopuścić swoje koty do papierkowej roboty i po prostu pozwalają im leżeć na biurku w trakcie ich pracy. Praca typu “home office” to idealne rozwiązanie dla takich miłośników zwierząt jak kociarze. ;) Szczególnie, że koty wbrew pozorom potrzebują kontaktu z człowiekiem i pieszczot. A czy może być coś lepszego od mruczącego towarzysza i głaskania kota w chwili na kawę?

Jeśli taka osoba pracuje w biurze bądź open space to zazwyczaj asystentem jest tutaj zdjęcie w ramce lub asystent MS Office w postaci… kota. Tak, tak. Zdarzają się jeszcze takie ewenementy, że włączany jest (szczególnie w starszych wersjach oprogramowania) ten asystent pomocy i umila kociarzowi czas.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Buzz&Conseils (@buzzconseils)

9. JEJ/JEGO KUBEK ŁYŻECZKA, TERMOS MA CZĘSTO KOCI MOTYW

No cóż… my kociarze często jesteśmy gadżeciarzami i kochamy nietypowe, słodkie przedmioty. A jak już to są przedmioty codziennego użytku to już w ogóle szał ciał. Z autopsji mogę powiedzieć, że w pracy ZAWSZE mam kubek i łyżeczkę z kocim motywem, a reszta dodatków typu długopisy czy karteczki… też zdarzają się z kotem.

Także jeśli masz podejrzenia, że ta osoba lubi koty to najprościej będzie przejść się koło jej/jego biurka i przy okazji podpatrzeć czy aby nie królują tam koty na różnych przedmiotach. :D

PRO-TIP
Poluj na promocje w randomowych sklepach! Zdziwisz się ile kocich gadżetów z eleganckim lookiem można upolować w sklepach papierniczych czy zwykłych marketach. Trzeba się tylko rozglądać! :)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Marta 🇵🇱 (@home_m_)

8. NA JEJ/JEGO ŚCIANCE WISZĄ ZDJĘCIA SIERŚCIÓW, A TAPETA NA MONITORZE TO PO PROSTU… KOT.

No i jak tu się powstrzymać przed wstawieniem pięknego zdjęcia swojego koteła lub tapety w ultra hd z kotełem (oczywiście jeśli tylko procedury na to pozwalają)? Ten monitor aż się prosi o wstawienie takich zdjęć na pulpit. A ścianka w boxie lub tablica korkowa to idealne miejsce na powieszenie zdjęcia swojego Pupila. ;)

Inni za to idą dalej i stawiają na biurku wszelkie przydasie do zdjęć lub ramkę ze zdjęciem swojego Ulubieńca.. zamiast zdjęć swoich dzieci (o ile w ogóle je mają). ;)

Takie ścianki to kolejne miejsce do wyrażania siebie w miejscu pracy. Jeśli mamy takie miejsce pozwólmy na to pracownikom. Nie bójmy się tam wieszać swoich przydasi, zdjęć, róznych gadżetów, które charakteryzują Twoją osobowość. Spraw by miejsce pracy było “bardziej Twoje!” :)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ruby Sky (@rubyskycreative)

7. TAKA OSOBA NOSI CZĘSTO KOCIĄ BIŻUTERIĘ.

Kocie kolczyki? Multum do wyboru. Pierścionki, naszyjniki? Na każdy dzień tygodnia inny. Facet będzie miał mniejsze pole do popisu, ale czemu by nie używać spinek do krawata i mankietów z kocim motywem?

Kocia biżuteria staje się na tyle modna, że wzorów do wyboru jest mnóstwo. Dla kociarzy jest to raj, ale jednak z wzrastającym trendem związanym z minimalizmem nie tylko w życiu, warto popatrzeć na malutkie np. kolczyki czy wisiorki, które pięknie zaakcentują się na szyi kociary.

PRO – TIP!
Warto skupić się również na jakości takiej biżuterii. Wiele osób na tę tanią jest po prostu uczulona (nikiel i niektóre materiały użyte do produkcji taniej biżuterii silnie uczulają) i nie może jej nosić. Warto zatem udać się do rękodzielnika, który ma wprawę w srebrze, złocie czy miedzy i poprosić o nietuzinkowy wzór kocich kolczyków czy naszyjnika – w ten sposób dobrze zrobisz nie tylko środowisku, ale pokażesz też, że rękodzielnicy są bardziej pożądani niż producenci śmieciowych, jednorazowych produktów! :)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jackie Barrera (@madewithlovebyjax)

6. ZAZWYCZAJ BEZ OPORU DOPUSZCZAJĄ FAKT ISTNIENIA KOCIEJ SIERŚCI W KAŻDYM MIEJSCU.

Kociej sierści nie da się uniknąć. Nawet jeśli “rollujemy” kłaki rolką do ubrań codziennie to musimy być przygotowaniu, że jeden czy dwa kłaczki zawieruszą się. Osobiscie mogę powiedzieć, że znajdowałam kocie kłaczki już i w torebce, w szafce w biurku pracowym czy nawet kociwłosa znajdowałam jakimś cudem w kubku….

Do tego trzeba się przyzwyczaić, wiec jeśli zobaczysz kogoś z kociwłosem na ubraniach to nie rugaj go za brak kultury czy schludności. Ta osoba i tak ma już poważną i nierówną walkę z kocikłakiem przed wyjściem z domu. Spójrz na nią wyrozumiale i zapytaj jak minął jej poranek z kotem. ;)

PRO-TIP
Trzymaj rolkę do ubrań na półce nieopodal wieszaka, koszyka z kluczami. Dzięki temu łapiąc za klucze będziesz mógł/mogła w mig pozbyć się większości kocich kłaków, a przy okazji zaoszczędzisz też czas potrzebny na codzienne szukanie szczotki rzuconej gdziekolwiek.

5. NA JEJ/JEGO BAZGROŁACH CZĘSTO MOŻNA ZOBACZYĆ KOCIE MOTYWY.

Nudne szkolenie lub luźniejszy dzień w pracy? Albo niemożliwie długa rozmowa z klientem? Często wtedy człowiek bazgroli w zeszycie by zająć swoją głowę czymś innym niż treścią w/w wymienionych. A kociarz najczęściej wybierze koty, łapki, kocie oczy, cokolwiek innego związanego z kotami do bazgrolenia. Długopis, który dzierży najczęściej też ma… motyw koci.

Wniosek? Kociarze uwielbiają gadżety z kotami!


KOLOROWANKA “KOT KREATYWNY”

4. NA JEJ/JEGO UBRANIACH MOŻNA DOSTRZEC NIE RZADKO KOCI MOTYW!

Moda staje się coraz bardziej otwarta, wzory są coraz bardziej ekstrawaganckie. Formy ubrań często budzą kontrowersję. Panterka czy tygrysie paski od kilku sezonów nie schodzą z piedestałów modowych i nadal są na topie.

Dzięki coraz większej otwartości dresscode’u kociarze mogą poszczycić się nietuzinkowymi kreacjami z ich ulubionymi zwierzakami w roli głównej. ;) Obecnie modne są koszule z kocim wzorem (jednym dużym lub kilkoma mniejszymi), apaszki (noszone nie tylko na szyi) oraz rajstopy z kocim nadrukiem.

Jeśli tylko polityka firmy, w której pracujecie pozwala na swobodniejszy strój – nie bójcie się eksperymentować! W końcu w pracy przebywamy większość dnia i powinniśmy się tam (dość) swobodnie czuć. :)

3. TAKIE OSOBY CZĘSTO MAJĄ KOCIE TATUAŻE!

Miłość do kotów nie wybiera, to one wybierają Ciebie. A często sposobem do wyrażenia jej są… tatuaże! Nie rzadko można spotkać pracowników, którzy mają całe rękawy. Na szczęście środowisko pracy staje się coraz bardziej otwarte i nie grymaszą, gdy nowa osoba w zespole ma takie cudności na ciele.

Niektóre “dziarki” to wręcz dzieła sztuki godne do pozazdroszczenia

PRO-TIP
Pamiętaj że jeśli jesteś na etapie decyzji gdzie i u kogo zrobić tatuaż, warto zrobić re-search. Nie warto za to iść do pierwszego lepszego studia, które będzie robiło “dziarę” po kosztach. Bezpieczeństwo, higiena i zaangażowanie – podstawa świetnych relacji tatuażysty i “dziarającego” się! :)

2. CHĘTNIE POKAZUJE ZDJĘCIA SWOJEGO KOTA

Kociarz/ kociara zapytany/a o swojego kota z chęcią dzieli się jego zdjęciami czy to w serwisach społecznościowym czy to w trakcie rozmowy z innym kociarzem. Galeria w telefonie jest zapełniona zdjęciami i filmikami ulubieńca, a i nierzadko kot ma swoje konto na instagramie lub jest jego integralną częścią. ;)

1. O KOTACH (I INNYCH ZWIERZAKACH) MOGĄ ROZMAWIAĆ NON STOP! ;)

Zapytaj tylko jak minął jej/jemu dzień, a od razu będziesz wiedział, że ma koty w domu. ;)

A tak na serio… kociarze uwielbiają rozmawiać między sobą o swoich kotach, ich przyzwyczajeniach i zabawnych sytuacjach, które przytrafiają się ich milusińskim. Nie rzadko są to sytuacje pełne komizmu oraz specyficznego sarkazmu, który przyjął się w kocim środowisku.

Ponadto kociarze, jako zwierzoluby są osobami otwartymi na nowe znajomości, nie tylko kocie, ale też psie i inne zwierzakowe. Warto się wymieniać doświadczeniami z różnymi zwierzakami! One przecież przynoszą nam tyle radości w życiu! :)

A jak jest u Was? Pracują z Wami jacyś kociodnięte osoby? ;)